Ekonomi

SGK: Depremden etkilenen 10 ilde uygulanan tesisler Elazığ’da da geçerli.

Kahramanmaraş merkezli depremler  Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa’yı etkilemiş ve bu da ileride can kayıplarına neden olmuştur.

Bu illere kurumlar tarafından özel ertelemeler, uzatmalar ve fırsatlar verildi. Can kaybı yaşanmayan bu vilayetlere daha sonra Elazığ da eklendi ancak yıkım basına yansıdı.

Zorlayıcı sebep kararları Elazığ’da da geçerlidir.

Mücbir sebep kapsamına giren Elazığ’da depremden etkilenen diğer 10 ilde uygulanan sosyal güvenlik prosedürlerindeki kolaylıklar geçerli olacak.

6 Şubat’tan 31 Temmuz’a kadar

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), depremlerden etkilenen Elazığ’ın da Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’nun ilgili maddesi uyarınca 6 Şubat-31 Temmuz tarihlerinde mücbir sebep kapsamına alındığını hatırlattı.

“Duyuruda belirtilen açıklamalar Elazığ için de geçerlidir”

SGK’nın açıklamasında şu bilgilere yer verildi:

Söz konusu karara göre, 9 Şubat 2023 tarihli ‘Prim Borçlarının Ödeme Süreleri İle Kuruma Verilmesi Zorunlu Bilgi, Belge ve Beyannamelerin Verilmesi Sürelerinin Ertelenmesine İlişkin Duyuru’da yer alan açıklamalar duyurular bölümünde yer aldı. www.sgk.gov.tr ​​adresi Elazığ ili için de geçerlidir. olacak.

Kurumun 9 Şubat’ta yaptığı açıklamayla Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa için “mücbir sebep” ilan edilmiş ve buralarda vatandaşlara bazı kolaylıklar getirilmişti. illerde sosyal güvenlikle ilgili süreçlerde.

haber-onikisubat.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu