Haber

Akşener’in herife çadır satan Kızılay’a zehirli sözlerle tepkisi: Yazıklar olsun

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde 44 binden fazla kişi hayatını kaybetti, 11 ilde çok sayıda bina yıkıldı. Depremlerin ardından Kızılay ve şarkıcı Haluk Levent’in kurduğu Dostlar Derneği hakkında tartışmalı bir iddia gündeme geldi.

“ÇADIR 46 MİLYON LİRAYA SATILDI”

Çadır konusunda eleştirilen Kızılay’ın depremin üçüncü gününde Ahbaplar Derneği’ne 46 milyon liraya çadır sattığı iddia edildi. Ahbap ve Kızılay cephesinden art arda açıklamalarla tartışmalar alevlenirken tepkiler gecikmedi.

“TÜRK KIZILINI BİNLERCE KAFAYI YAPILANDIRAN BİR YAKLAŞIMA YAKIN GÖRDÜNÜZ”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Twitter hesabından yaptığı açıklamada sert tepki gösterdi. Kızılay’ın içinin boşaldığını söyleyen Akşener, şu ifadeleri kullandı: “İyiliğin gücüyle insanın ve toplumun haysiyetini korumak, direncini artırmak, vicdan azabını gidermek” anlayışıyla kurulan Türk Kızılayı, ızdırap’, insanları paranın gücüyle baş başa bırakan, binbir dümen kuran, gönülleri boşaltan bir şirktir. Bunu anlayışa mahkûm ettiniz. Yazıklar olsun!”

“KİMİN MALINI KİME SATTINIZ?”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Kızılay’ın çadır satamayacağını söyledi. Twitter hesabından açıklama yapan Davutoğlu, “Kimin malını kime sattınız? İnsanlar sokakta çaresizce beklerken Kızılay çadır satamaz. O çadırların bölge halkına bedava dağıtılması gerekirdi. Buna cehalet ve aldanma denir. Ülkemiz ve asil milletimiz bunu hak etmiyor.” söz konusu.

Kaynak: ANKA / Günümüz

camolukajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu