Haber

ÜNİVERSİTE İÇİN HAZIRLANAN DEPREMDE ÖĞRENCİLERE KAYNAK KİTABI DESTEĞİ

Bursa’da Yıldırım Belediyesi, üniversite sınavına girecek öğrencilerin eğitimine katkı sağlamak amacıyla deprem bölgesindeki bin öğrenciye ve ilçeye yerleşen 500 depremzedeye sözlü ve sayısal derslerin yer aldığı kitap seti dağıtacak.

Yıldırım Belediyesi, üniversite sınavlarına hazırlanan gençlere desteğini sürdürüyor. Deprem bölgesinde bin öğrenci, deprem nedeniyle Bursa’ya gelip ilçeye yerleşen 500 depremzede, uyumayan Kütüphane’de sınavlara hazırlanan bin genç ve yılın son yılında okuyan 4 bin 215 öğrenci ilçedeki tüm liselerde sözel ve sayısal dersler dahil olmak üzere karekod ve video ile soru çözümüne destek verilmesi. 1.145 parçadan oluşan bir kitap seti sunacak. Eğitime destek kampanyası için Barış Manço Kültür Merkezi’nde düzenlenen tanıtım toplantısına Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Fethi Yıldız, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Setenay Olguner, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sevinç, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

6 BİN 715 ÖĞRENCİYE DESTEK

Gençlerin eğitimine ve memnuniyetine her şeyin üzerinde değer verdiklerini belirten Başkan Oktay Yılmaz, “Gençlerimize ücretsiz kurslar, konferanslar, eğitim programları ve danışmanlık hizmetleri verdik. Binlerce kitabı da gençlerimize ücretsiz olarak ulaştırdık. Bursa’nın en keyifli ve donanımlı iki kütüphanesini Yıldırım’a kazandırdık. Çok şükür hem Mümine Şeremet hem de Mimar Sinan Uykusuzlar Kitaplığı çocuklarımızın yoğun ilgisiyle dolup taşıyor. Ayrıca üniversite sınavına girecek gençlerimize, ilçemizde liselerde okuyan 4.215 son sınıf öğrencimize, Bursa’nın 7/24 uyumayan kütüphanesinde okuyan bin gencimize katkı sağlamak amacıyla, antik ilçemize yerleşen 500 depremzedeye, deprem bölgesinde bin öğrenciye olmak üzere toplam 20 bin öğrenciye. 145 kitaptan oluşan üniversite hazırlık seti hediye ediyoruz. Bu setlerin çocuklarımızın eğitim ve üniversite sınavlarındaki başarılarına katkı sağlamasını temenni ediyorum.

‘YARALARI BİRLİKTE SARACAĞIZ’

Lider Oktay Yılmaz, Yıldırım Belediyesi olarak deprem bölgesinde çalışmalarını kesintisiz sürdürdüklerini belirterek, “Tüm imkanlarımızla sarsıntı bölgesinde bulunuyoruz. Halkımızın yaralarını sarmak, yaralarına merhem olmak için çaba sarf ediyoruz. Malatya’nın Yeşilyurt ilçesinde 300 konteynerlik bir yaşam merkezi ve Hatay’ın Hassa ilçesinde 200 konteynerlik bir kent kuruyoruz. Gaziantep’in Şahinbey ilçesinde 4 noktada her gün 4 bin kişiye sıcak yemek servis ediyoruz. Ayrıca 30 çöp kamyonu ve 39 işçi ile temizlik çalışmaları yürütüyoruz. Depremin olduğu ilk günden itibaren bölgeye 35 tır yardım malzemesi gönderdik. Bölgedeki yatırımlarımız Yıldırımlı halkının desteğiyle devam edecek. Bölgedeki işçi ve yetkililerimizden oluşan grubumuz çalışmalarına aralıksız devam etmektedir. Yaşadığımız bu büyük felaketi dayanışmayla aşacak, yaralarımızı birlikte saracağız. Bir hayata dokunmak, bir sevince ortak olmak için belediye olarak tüm çalışma ve performansımızı deprem bölgesine yoğunlaştırdık. Amacımız beyin sarsıntısının yaralarını olabildiğince çabuk iyileştirmek mi? dedi.

Program, Önder Oktay Yılmaz ve protokol üyeleri tarafından öğrencilere kitap dağıtılmasıyla sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu