Ekonomi

Under Armour, Satışlardaki Düşüşe Rağmen Üç Aylık Kazanç Tahminlerini Geride Bıraktı

Under Armour Inc (UAA) (UA), Perşembe günü en son üç aylık mali sonuçlarını açıkladı ve ortalama kar tahminlerini aştı.

Atletik giyim şirketi, üçüncü çeyrekte hisse başına kazancının (EPS) 0,19 dolar olduğunu bildirdi; bu, piyasa analistlerinin 0,11 dolarlık varsayımından 0,08 dolar daha yüksek. Şirketin bu çeyrekteki geliri, geçen yılın aynı dönemine göre %6 düşüşle 1,5 milyar dolar olarak gerçekleşti ve 1,5 milyar dolarlık gelir tahminiyle örtüştü.

Under Armour ürünlerinin satışları tüm kategorilerde düşüş gösterdi; toptan satış operasyonlarından elde edilen gelir %13, Kuzey Amerika’daki satışlar %12 düştü ve giyim satışlarından elde edilen faydalar önceki yıla göre %6 azaldı.

Şirket, yıl sonu tatil döneminde perakende satışlarda farklı düzeylerde başarılar elde ettiğini bildirdi.

Under Armour Lideri ve CEO’su Stephanie Linnartz, “Zorluklara rağmen beklentilerin üzerinde kârlılığa ulaşmayı başardık ve tüm yıl boyunca mali hedeflerimize ulaşma yolunda ilerlemeyi başardık” dedi. “Odak noktamız, daha fazla gelir artışı ve ileriye dönük daha güçlü değer yaratma yörüngesi için Under Armour’ı yeniden konumlandırmaktır.”

Önümüzdeki 2024 mali yılı için Under Armour, hisse başına 0,50 ila 0,52 dolar arasında kazanç öngörüyor; bu da hisse başına 0,49 dolarlık ortalama varsayımın biraz üzerinde. Şirket, önceki %2 ila %4 düşüş varsayımını daraltarak %3 ila %4 arasında bir gelir düşüşü öngörüyor.

Bu makale yapay zeka teknolojisi yardımıyla oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu