Haber

TDV Kadın ve Gençlik Kolları, 51 bini aşkın gönüllüsü ile yaraları sarıyor

Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü olarak depremin ilk gününden itibaren depremzedelerin yanında olduklarını kaydeden Fatma Haral Efe, “Saha çalışmaları yürütüyor ve AFAD koordinasyonunda insani yardım kuruluşları. Depremzedelerin acil ihtiyaçlarını ve bireysel ihtiyaçlarını karşılamak için saha tecrübesine sahip ekibimizle bölgede bulunuyoruz” dedi.

“Sistematik bir şekilde çalışıyoruz”

TDV Kadın ve Gençlik Kollarının Türkiye genelinde depremin yaralarını sarmak için özveriyle çalıştıklarına vurgu yapan Fatma Haral Efe, “81 ilde örgütlenen Kadın ve Gençlik Kolları olarak Türkiye genelinde 50 bin gönüllümüzle depremzedelere maddi manevi destek oluyoruz. ülke ve deprem bölgesinde 1.192 gönüllü. Türkiye Diyanet Vakfı çatısı altında Kadın, Aile ve Gençlik Hizmetleri Başkanlığı olarak alanın acil, kısa vadeli ve uzun vadeli ihtiyaçlarını sistemli bir şekilde çalışıyoruz.”

Fatma Haral Efe, başta deprem bölgeleri olmak üzere afet illerine gönderilen insani yardımların hazırlanması ve dağıtımında TDV Kadın ve Gençlik Kolları görevlileri ve gönüllülerinin lojistik destek sağladığını belirtti.

“Kadın ve Gençlik Kolları görevlileri ve gönüllüleri, afetin yaşandığı bölgede gıda paketlerinin paketlenmesi, ihtiyaç analizi, hijyen paketlerinin paketlenmesi ve kışlık ihtiyaçlar da dahil olmak üzere insani yardım paketlerinin paketlenmesi konusunda sistemli bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor.”

“İyilik Atölyeleri”nde depremzedeler için çalışıyor

Kadın Kolları’na bağlı “İyilik Atölyeleri”nde depremzedeler için çalışmaların devam ettiğine değinen Fatma Haral Efe, nevresim, battaniye, çocuk pijaması vb. çalışmaların görev ve gönüllüler tarafından dikilip gönderildiğini söyledi. afet bölgelerine

Depremzedelere yönelik psikososyal ve manevi rehberlik çerçevesinde çalışmalar da yürüttüklerini belirten Fatma Haral Efe, “Afet Destek İl Çalışması tarafından belirlenen ‘1 Oyuncak 1 Umut Projesi’ kapsamında oyunlar, oyuncaklar depremzedelere psikososyal destek sağlamak ve afetin çocuklar üzerindeki yıkıcı etkisini azaltmak amacıyla kırtasiye malzemeleri sevk edilmektedir. Çalışmalara başladık.” konuştu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu