Haber

Sırbistan’da Şiddetli Yağmur Ve Fırtına Sonucu 3 Kişi Hayatını Kaybetti

Sırbistan’da şiddetli yağış ve fırtına sonucu 3 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Sırp polisinden yapılan açıklamada, Novi Sad kentinde dün akşam saatlerinde etkili olan şiddetli yağmurdan kaçmak isteyen bir çocuğun cansız bedenine ulaşıldığı belirtilirken, ölüm sebebinin elektrik mi yoksa yıldırım çarpması mı olduğu araştırıldı.

Açıklamada, yurdun kuzeybatısındaki bir köyde ağaca yıldırım düşmesi sonucu evinde çıkan yangından etkilenen bir kadının hayatını kaybettiği belirtildi.

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, olumsuz hava koşullarından en çok etkilenen iller Novi Sad ve Backa Palanka olduğu ve 10 kişinin kurtarıldığı belirtildi.

Açıklamada, ülkenin batısında kırmızı alarm uyarısı verildiği bildirildi.

Sırbistan’ın yanı sıra Hırvatistan, Slovenya ve Bosna Hersek gibi bölge ülkelerini de şiddetli yağış ve fırtınalar etkilerken, hava koşulları hayatı olumsuz etkiledi.

Hırvatistan’da fırtınanın şiddetiyle çok sayıda ağaç devrilirken, ölü sayısının 3’ten 4’e çıktığı kaydedildi.

Bosna Hersek’te şiddetli fırtına nedeniyle çok sayıda konut ve iş yerinin çatılarının uçtuğu kaydedildi.

Kavurucu sıcakların ardından hafta ortasında Batı Balkan ülkelerinde etkili olmaya başlayan şiddetli yağmur ve fırtına nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 9’a yükseldi.

Bölgedeki meteoroloji kuruluşları ise gündüz saatlerinde 38 dereceye kadar yükselen sıcaklıkların ardından akşam saatlerinde yağış ve fırtına beklentisinin olduğunu açıkladı.

arsuzajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu