Haber

Sinop Yelken İhtisas Kulübü eski başarılarına geri dönmek için çalışmalarını sürdürmektedir.

Sinop Yelken İhtisas Kulübü Antrenörü Özden Saral, Sinop Yelken İhtisas Kulübü olarak geçmişteki başarıları yeniden yakalamak veya yaşatmak amacıyla çalışmalarını sürdürdüklerini ve altyapı çalışmalarına büyük önem verdiklerini söyledi.

30 yıldır kulüpte yelken antrenörü olarak görev yaptığını belirten Saral, geçtiğimiz yıllarda Sinop için yelken sporunda birçok başarı ve derece elde ettiklerini ifade etti.

Saral, “Olimpiyatlara sporcu yetiştirdik. Çeşitli Türkiye şampiyonalarının yanı sıra Avrupa şampiyonalarında dereceye giren sporcularımız oldu. Son 5-6 yılda Türkiye genelinde derece alamadık. Pandemi araya girdi, kulüpte değişiklikler ve çeşitli olumsuzluklar yaşandı.” söz konusu.

İki yıldır yelken sporunda söz sahibi olmak için sürekli çalıştıklarını ve faaliyetlerde bulunduklarını belirten Saral, şunları kaydetti:

“Yelken sporunda başarılı ve yetenekli çocuklarımız var. Milli kurmay kampına davetli çocuklarımız var. Şu anda yelken sporuna gönül vermiş 60 civarında öğrencimiz var. Denizde günde 6 saat birlikte antrenman yapıyoruz. Devam ediyoruz. eski başarıları tekrar yaşamak için çalışıyoruz.Bu kapsamda altyapıya çok önem veriyoruz.Seydi Ali Reis Yelken Eğitim Projesi ve yaz okulları kapsamında yetenekli çocuklar yetiştirmeye çalışıyoruz.Amacımız çocuklarımızın aktivitelerde yarışmasını sağlamaktır. Türkiye Yelken Federasyonu’nun ve milli takımda yer almak.Yelken çok teknik bir spor olduğu için çocuklarımızı 8-9 yaşında yetiştiriyoruz ama 2 yıl eğitim alan sporcularımız 1. yarışmacı.”

habercaglayancerit.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu