Haber

‘Sinan Ateş cephesi: Kılıçdaroğlu seçilmeden bu cinayet çözülemez’

Kapatma kararı nedeniyle Sinan Ateş cinayeti soruşturmasında ne kadar yol alındığına dair bir bilgi yok. Ateş’in ailesi bu nedenle bilgilere ulaşamadıklarını ve verilen sözlerin tutulmasını beklediklerini belirtiyor. T24 yazarı Candan Yıldız, Ateş ailesinin yakın çevresinden izlenimlerini aktardığı yazısında, Kılıçdaroğlu’nun seçilmesi halinde soruşturmanın ilerleyeceğinden umutlu olduğunu belirtti. Yıldız’ın “Sinan Ateş cephesi: Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı seçilmeden bu cinayet çözülemez” başlıklı yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Millet İttifakı 13’üncü Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Allah bana ömür verdikçe onu yanımdan ayırmam’ sloganıyla Sinan Ateş’in öğretmen eşi Ayşe Ateş’i CHP Genel Merkezi’nde ağırladı. Sinan Ateş’in temsil ettiği çevrelerin ifadesi ise cinayetin aydınlatılması için CHP’ye kredi verdiğini gösteriyor.

Sinan Ateş cephesi de Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı seçilmesi halinde cinayetin çözülebileceğini düşünüyor.

Kılıçdaroğlu’na borç verildiğini de duydum. Milliyetçi Yol Partisi gibi MHP’ye karşı çıkan milliyetçiler, Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına karşı olmadıklarını cumhurbaşkanı adayı göstermeyerek gösterdiler.

Ayşe Ateş’e hem İyi Parti’den hem de CHP’den adaylık teklifleri gelmesine rağmen Ayşe Ateş, “Sinan Ateş’in fotoğrafının mecliste taşınmasının önemli olduğu” gerekçesiyle ikna edilmeye çalışıldı. Pozisyon almak istemiyor gibi görünüyor. Sanki siyasi iklimin değişmesini bekliyorlar. Bu yüzden takvimler 14 Mayıs’a bağlı görünüyor.

Hatırlayanlar olacaktır. Sinan Ateş’in amcasıyla konuştuğumda bana ‘Ateş’in kırkına basmasını ve verilen sözlerin tutulmasını beklediklerini, sözler tutulmaz ise Türkiye’nin dört bir yanından onları bekleyen arkadaşların konuşmaya başlayacağını’ söyledi. .

Bu olmadı çünkü Türkiye’yi, toplumu ve siyaseti sarsan 6 Şubat depremi oldu.

Artık yeni takvim 14 Mayıs’ı gösteriyor.” (HABER MERKEZİ)

habernizip.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu