Haber

Şanlıurfa hanım 43 yaşında nüfus cüzdanına kavuştu

1980 yılında çiftçi bir ailenin kızı olarak dünyaya gelen Şaha Kuran’ın aradan geçen yıllarda nüfus cüzdanı düzenlenemedi.

Hilvan Kaymakamı Coşkun Doğan, Kuran’ın kendisinden haberdar olduğu kimlik kartını almak için İlçe Nüfus Müdürlüğü ve diğer ilgili birimlere tek tek talimat vererek 5 ay süren süreci adım adım takip etti. .

Gerekli işlemlerin tamamlanmasının ardından kaymakamlığa davet edilen Kuran’a kimlik kartı Kaymakam Coşkun Doğan ve İlçe Nüfus Müdürü Mahide Öztürk tarafından verildi.

Kimliğine kavuştuğu için mutlu olduğunu ifade eden Kuran, ” Daha önce nüfus müdürlüklerine Türk vatandaşı olmak için başvurdum ancak mevsimlik tarım işçisi olarak çalıştığım için gerekli tüm süreçleri takip edemedim. Allah valimizden ve devletimizden razı olsun. Kaymakamımız gerçekten benim için çok çalıştı. Gerçekten de bunca yıldan sonra kimlik çıkartmak çok zor bir işti. Adımlarımı pes etmeden adım adım takip eden Kaymakamımıza çok teşekkür ediyorum.dedi.

Kaymakam Coşkun Doğan, sadece görevini yapmaya çalıştığını söyledi.

Her vatandaşın sorununun çözülmesi için çaba sarf ettiğini belirten Doğan, ” Kimlikleri olmadığı için yardımcı olamadığımız hemşerilerimizin bu tür işlemleri artık rahat bir şekilde yürütülebilecektir. Yetkililer vatandaşlara yardım etmek için bir araçtır. 43 yıldır bir insanın yaşadığı bir sorunu makamımın verdiği yetki ve sorumlulukla çözdüğüm için mutluyum. Sorunun analizinde destek veren herkese teşekkür ederiz.dedi.

basmakciajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu