Ekonomi

Sam Bankman-Fried’den özür tweeti

Hafta başında patlak veren FTX’in bilanço krizinin tesirleri sürerken FTX kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried toplumsal medya üzerinden üzün olduğunu belirtti.

FTX’ten Sam Bankman-Fried Perşembe günü attığı tweetde “Batırdım. Daha ​​iyisini yapmam gerekiyordu” diye yazdı.

Gönderi, kripto bölümünün bir vakitler kahramanının iflastan kurtulması için gereksinimi olan milyarlarca dolar için yalvarması olarak yorumlandı.

Bu hafta yaşananlar FTX’in prestijini kaybetmesine sebep oldu. Bu yılın başlarında Borsa, 32 milyar dolar kıymetindeydi. Artık ise Bankman-Fried, rakip borsa Binance’in onu almakdan vazgeçmesinden sonra FTX’i destekleyecek birini arıyor.

Bankman-Fried, “Ayrıca daha yakın zamanda şeffaf bir şekilde iletişim kurmalıydım. Olası Binance anlaşması süresince ellerim bağlıydı ve özellikle halka açık bir şekilde söylememe izin verilmedi. Ama tabii ki, ilk etapta bu noktaya gelmemiz benim hatamdı” diye yazdı.

Bankman-Fried, ABD’deki işi dışında, uluslararası operasyonunun toplam varlık ve teminat değerinin müşteri mevduatlarından daha yüksek olduğunun fakat çekim işlemlerinden de anlaşılabileceği gibi bunun likiditeden farklı olduğunun altını çizdi.

Pazar günü, FTX’in ‘büyük bir farkla en büyüğü’ olarak isimlendirdiği yaklaşık 5 milyar dolarlık para çekme süreci gördüğünü belirten Bankman Fried; kendisinin CEO olarak sonuna kadar sorumlu olduğunu, birçok şirketle görüşmeler yaptıklarını ve kazanılan her kuruşun müşterilere gitmesi konusunda çok çalışacağına kelam verdiğini söz etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu