Ekonomi

Rusya petrol vanalarını kısmaya başladı

Enerji Bakanı Nikolai Shulginov’a dayandırılan Tass Haber Ajansı’nın haberinde, Rusya’nın petrol ihracatını kısmaya başladığı kaydedildi.

Bakan Shulginov yaptığı açıklamada, “Temmuz ayında şimdiden kesintilere başladık. Verdiğimiz tüm gönüllü taahhütleri yerine getireceğiz.”

Bu ayın başlarında, Başbakan Yardımcısı Alexander Novak, Rusya’nın küresel piyasayı istikrara kavuşturmak için Ağustos ayında petrol ihracatını günde 500.000 varil azaltacağını söyledi. Bir gün Suudi Arabistan, günlük 1 milyon varillik üretim kesintisini gelecek aya kadar uzatma sözü verdi.

Rusya Enerji Bakanlığı daha sonra, taahhüdünü yerine getirmek için ülkenin hem boru hattı hem de deniz yoluyla sevkiyatını önceki bir plana kıyasla üçüncü çeyrekte yaklaşık 2,1 milyon ton azaltacağını duyurdu. Bu kesinti, önümüzdeki Ağustos ayında günlük 500.000 varillik bir düşüşe eşit olacak.

Bloomberg tarafından takip edilen ve diğer bilgi kaynakları tarafından desteklenen gemi izleme bilgilerine göre, Rusya’nın Baltık ve Karadeniz limanlarından deniz kaynaklı ham petrol akışı 23 Temmuz haftasında yedi ayın en düşük seviyesine geriledi.

haber-bergama.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu