Ekonomi

PANKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı ve Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Erkoyuncu, 6 Şubat depremiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

PANKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı ve Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Erkoyuncu, 6 Şubat depreminin yıl dönümünde yayımladığı bildiride, “6 Şubat depreminde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmetle anıyorum. Ülkemize yas tutuyor, geride kalanlara sabır diliyorum. Allah milletimize bir daha böyle acı yaşatmasın.” ” söz konusu.

Konya Şeker, 6 Şubat’ta merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde 9 saat arayla meydana gelen 7,8 ve 7,5 büyüklüğündeki iki depreme anında müdahale ederek, yardım çalışmalarına başladı. PANKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı ve Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Erkoyuncu da depremin ilk saatinden itibaren gruplarla birlikte çalışmalara katıldı.

Yardım tırları gecikmeksizin bölgeye sevk edildi

Hiç vakit kaybetmeden yardım tırlarını yollara gönderen Konya Şeker, depremin ilk gününden itibaren ortak acıya ortak olurken, ilerleyen günlerde de devletin yetkili birimleriyle koordineli olarak gıda tırları göndermeye devam etti. İhtiyaçlar doğrultusunda bölgelerden gelen tırlar talep edilen noktalara gönderildi. Konya Şeker, bölgedeki akaryakıt ihtiyacına destek çalışmalarını sürdürürken, iş makinesi ve operatör desteğini de ihmal etmedi. Aynı zamanda bölgedeki hayvan yemi ihtiyacını da karşılamaya çalışan Konya Şeker, bu kapsamda bölgeye hayvan yemi desteği sağladı.

Konya Şeker seferber oldu

Şirket çalışanları ve iştirakleriyle birlikte seferberlik başlatan Konya Şeker, ayrıca Soma Termik Santrali’nden eğitim alan 20 kişilik tam donanımlı Arama Kurtarma Ekibini AFAD’a uygun olarak enkaz kaldırma çalışmalarını yürütmek üzere yönlendirdi. Hot A.Ş.’nin ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalarını sürdüren Konya Şeker, kan bağışı kampanyasına da büyük destek verdi.

“Devletimizin ve milletimizin her zaman yanındayız”

6 Şubat depreminin yıl dönümü nedeniyle bir açıklama yapan PANKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı ve Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Erkoyuncu, “Hayatımızın en büyük depremi olan 6 Şubat depreminin üzüntüsünü hâlâ yaşıyoruz. insanlık tarihinin kadim yerleşim yerlerinden biri olan ve 11 ili kapsayan bir olaydır.Olayın üzüntüsünü bizler de Konya Şeker ailesi olarak yaşıyoruz.Olayın yaşandığı ilk andan itibaren başta AFAD olmak üzere devletimizin ilgili kurumlarıyla her zaman uyum içerisinde olduk. Bu bağlamda bizden talep edilen her konuda milletimizin yanında olmaya çalıştık, olmaya da devam edeceğiz.Bu duygu ve düşüncelerle 6 Şubat depreminde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz. “Onu rahmetle anıyor, geride kalanlara sabır diliyorum. Allah milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın. Konya Şeker ailesi olarak her zaman devletimizin ve milletimizin yanındayız” dedi. – KONYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu