Haber

Mustafa Boydak ve 3 Sanığa Hapis ve Para Cezası

KAYSERİ’deki FETÖ/PDY davasında 7,5 yıl hapis cezasına çarptırılan tutuklu işadamı Mustafa Boydak’ın da aralarında bulunduğu 4 sanık, ‘gerçekçi olmayan faaliyetlere katılmak’ suçundan yargılandıkları davada 10’ar ay hapis ve 25 bin para cezasına çarptırıldı. muhasebe’ ve ‘kışkırtma’. TL’ye para cezası kesilerek kararın açıklanması ertelendi.

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığınca 2018 yılında başlatılan soruşturma kapsamında, işadamı Mustafa Boydak’ın talimatıyla 2013 yılında bankada bulunan 2 milyon 698 bin 893 TL’nin 11 farklı kişinin hesaplarına aktarıldığı belirlendi. Bankacılık Kanunu’na aykırı olarak 61 dakika içinde. yapıldı. Bu kapsamda Boydak Holding ortaklarından Mustafa Boydak ile aralarında banka müdürü ve çalışanlarının da bulunduğu 4 kişi hakkında ‘5411 sayılı Bankacılık Kanunu’na muhalefet’ suçundan dava açıldı.

BDDK AVUKATI DA BULUNDU

FETÖ/PDY davasından 7,5 yıl hapis cezasına çarptırılan tutuklu sanık Boydak ile tutuksuz yargılanan diğer sanıklar, Kayseri 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya katılmazken, avukatları salondaydı. Duruşmada Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK) avukatı da hazır bulundu. Mütalaasını tekrarladığını söyleyen savcı, tutuksuz sanıkların ‘sahte muhasebeye katılmak’ suçundan cezalandırılmasını talep etti. Sanık avukatlarının esasa ilişkin savunmasını yapmasının ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanıkların tamamının ‘Bankacılık Kanunu’nu ihlal’ suçundan 10’ar ay hapis ve 25 bin TL para cezasına çarptırılmasına karar verdi. .5411′ sayılı kararın açıklanması ertelendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu