Haber

Milli Eğitim, Adalet, Ticaret ve Tarımda devir teslimler tamamlandı

ANKARA (İGFA) –Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, bakanlıkta düzenlenen törenle görevi Mahmut Özer’den devraldı.

Bakan Tekin, sahne teslim töreninde yaptığı konuşmada yaklaşık 5 yıl önce salonda duygulu bir şekilde vedalaştığını belirterek, “Tekrar merhaba. Şimdi aynı duygu durumundayım. Tekrar burada olmaktan çok mutluyum. Yolda birlikte yürüdüğümüz birçok arkadaşımızla birlikte salondayız.”

7/24 gece gündüz çalışarak bu gayreti sürdüreceklerine dair millete söz verdiklerini belirten Tekin, hiçbir fedakarlık yapmadan ne pahasına olursa olsun sonuna kadar çalışacaklarını kaydetti.

Bakan Tekin, 2018’den bu yana bakanlıkta görev yapan herkese teşekkür ederek, “Bugün ne mutlu ki bayrağı onlardan devralacağız, inşallah daha ileriye taşıyacağız. İnşallah daha iyi bir Türkiye ve daha güzel bir Türkiye görürüz” dedi. birlikte daha iyi bir eğitim sistemi.”

Yusuf Tekin’i bakanlık görevinden dolayı tebrik eden Özer, Allah’tan başarılar diledi ve “Görevime başladığımda tek duam girdiğim gibi çıkabilmekti. Rabbimin bana ilkeli çalışmayı nasip etmesi, dürüst, şeffaf, ilke merkezli ve eğitim sisteminin güzelleşmesi için dua ettim.” Duamı kabul ettiği ve bu süreçte bana yardım ettiği için Allah’a hamd ediyorum” dedi.

ADALET BAKANLIĞINDA DEVİR

Öte yandan Adalet Bakanlığı’nda devir teslim töreni düzenlendi.

Yeni Bakan Yılmaz Tunç, Adalet Bakanlığı’nda düzenlenen törenle görevi Bekir Bozdağ’dan devraldı.

Tunç, hizmetlerine kesintisiz devam edeceklerini ifade ederken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye Yüzyılı hedefiyle açıkladığı ve vaat ettiği adalet konusunda ortaya koyduğu ortak politikaları ve vaatleri hayata geçirmenin gayreti içinde olduklarını söyledi. Bakan Tunç, yargının tarafsızlığını ve bağımsızlığını koruyarak adalet hizmetlerinden en etkin şekilde yararlanabilmesi için çalışacaklarını belirtti.

https://twitter.com/adalet_bakanlik/status/1665314507776983040

TİCARET BAKANLIĞINDA BÖLÜM TESLİMATI

Bakanlıklarda günün yedinci dönem teslim töreninde, yeni Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat, görevini Muş’tan Dr. Mehmet devraldı.

İhracatımızın büyümenin lokomotifi olmaya devam edeceğini belirten Bakan Prof. mevcut sorunları birlikte çözün.

28. dönemde göreve gelen tüm milletvekillerini tebrik eden Bolat, Türkiye yüzyılında ekonomisi güçlü insanların refahı için çok çalışacaklarını, cari açığı kapatmak ve dövizi artırmak istediklerini ifade etti. yedekler. Bolat, pandemi döneminde ticaret piyasasındaki vahşeti ve fiyat dalgalanmalarını tamamen ortadan kaldıracaklarını, fiyat istikrarını sağlamanın öncelikleri olduğunu kaydetti.

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞINDA TESLİMAT TAMAMLANDI

Vahit Kirişci’nin sürdürdüğü Tarım ve Orman Bakanlığı görevi, yeni kabine üyesi Bakan İbrahim Yumaklı’ya devredildi.

https://twitter.com/TCTarim/status/1665328753768284160

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu