Haber

Meral Akşener: CHP ile el sıkıştık ama başaramadık

UYGUN Partisi Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP ile el sıkıştıklarını ancak başarısız olduklarını söyledi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, organizasyon toplantıları kapsamında Sivas’taki Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde partililere seslendi. Akşener, “Bu seçimlerle ilgili çok fazla hakaret duydum. Bireysel olarak hakaretler duydum. Çok çirkinliklerle karşılaştım. İftiraya uğradım. Artık Sivas’tayız. Sivas da bilinen bir şehir. hassasiyetler. Birçok şehrimiz gibi. Konuşan herkes yanımdadır.” Bundan bahsediyor. İki kelime çok değerlidir. Eğer bunlar doğru değilse şerefsizdirler. Bunlardan biri “Özelini biliyorum, diğeri ise sırrını biliyorum”. Bu iki özel ve gizli sözün bir karşılığı yoksa, bunu söyleyen herkes, faziletli bir kimsenin namussuz evladıdır. Şimdi bunu neden söyledim? Kızdığım için söylemedim, sinirlenmedim. Demek istediğim şu: “Bütün bunlar söyleniyor. Neden biliyor musun? Cumhuriyet Halk Partisi ile el sıkışmak için. El sıkıştık ama başaramadık kardeşim” dedi.

“Şu anda risk alarak kendimizi tartıyoruz.”

Akşener, risk alarak kendilerini tarttıklarını belirterek, “Şu ana kadar Cumhuriyet Halk Partisi’ni eleştirmiyoruz. Seçilmiş belediye başkanlarına hakaret etmiyoruz. Sadece risk alarak kendimizi tartıyoruz. Ben de kendimi tartıyorum. Başarılı olursak bu hepimizindir. Başarısız olursak, ki umarım başaracağız, bunun bedeli bana aittir.” . Başımı çizgiye koydum. Seçmen ya başımı tekmeleyip bırakacak, ya da sen oturup başımı yerine koyacaksın. Başımı koydum yoluna, Türkiyem. Sonuç olarak ben bu bedeli ödemeye hazırım, gönüllüyüm. Bunun ne anlama geldiğini biliyor musun? Bu, özgür ve bağımsız anlamına gelir” İktidar olmanın Türkiye’ye fayda sağlayacağına inanmak demektir. Bu çıkmazı aşmanın size fayda sağlayacağına inanmak demektir. Ve hiçbir siyasi yapıyla kirli pazarlığa girmemek demektir. Ortadan kaldırabiliriz diyerek iş birliği yaptık. Bu sistem başarısız oldu” dedi.

Konuşmanın ardından il ve ilçelerin belediye başkan adayları tanıtıldı. – SİVAS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu