Haber

Kral Charles, depremzedelere yardım etmek için çalışan gönüllüleri ziyaret etti

İngiliz Hükümdarı III. Charles, Türkiye ve Suriye’deki depremzedelere yardım için çalışan gönüllüleri ziyaret etti. Kraliyet ailesinin Twitter hesabından yapılan paylaşımda, Kral Charles’ın Londra’nın Hounslow semtindeki Batı Londra Türk Gönüllüleri Derneği’ni ziyaret ettiği belirtildi.

“Bölgede meydana gelen bir dizi yıkıcı depremden sonra Kral Charles, bu zor dönemde etkilenenlere desteğini göstermek için Londra’daki Suriyeli ve Türk diaspora topluluklarının üyeleriyle bir araya geldi. Kral, Hounslow’da savunmasız kişiler için yiyecek, battaniye ve sıcaklık sağladı Türkiye’deki insanlar” denildi. kıyafetleri toplayan, paketleyen ve nakliyesini organize eden gönüllülerle bir araya geldi.

Kral Charles’ın, Maraş merkezli depremlerden etkilenenler için yapılan çalışmalar hakkında Türkiye’nin Londra Büyükelçisi Ümit Yalçın ve gönüllülerden bilgi aldığı bildirildi. Kral Charles’ın buradaki ziyaretinin ardından Suriye’deki depremzedeler için yardımların toplandığı Trafalgar Meydanı’ndaki yardım çadırını ziyaret ettiği bildirildi. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu