Haber

Kızılay Konya Şubesi depremzedelere yardımlarını sürdürüyor

Kızılay Konya Şubesi, “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş’ta depremden etkilenen bölgelerden Konya’ya gelen depremzedelere sağlanan giyim ve kişisel hijyen paketleri gibi ihtiyaçların ulaştırılmasına yardımcı oluyor.

Selçuklu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi sporİl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Konya Valiliği iş birliğiyle oluşturulan, kıyafet ve kişisel ihtiyaçların yer aldığı ‘iyilik mağazası’ depremzedelere hizmet veriyor.

Kızılay Konya Şube Yönetim Kurulu Üyesi Recep Tayyip Acar, depremin ilk günlerinden itibaren depremzedeler için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

Depremden gelen ailelerin giyim ve kişisel hijyen paketi gibi ihtiyaçlarının karşılandığını belirten Acar, “Türk Kızılayı Konya Şubesi olarak depremzedelerimize ihtiyaçlarını ulaştırmaya devam ediyoruz. Buluştuk ve devam ediyoruz. 13 Şubat’tan bu yana iyilik mağazamızda 5 bin 138 vatandaşımızın ihtiyacını karşılamak için.” sözünü kullandı.

Katkıda bulunan herkese teşekkür eden Acar, yardımların devam edebilmesi için insanların paketli kullanılmayan kıyafetlerini ve kişisel ihtiyaçlarını muhafaza etmelerini istedi.

arguvan-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu