Haber

Kahraman köpekler depremde 17 kişiyi kurtardı

24. Uluslararası İstanbul Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali için Macaristan’ın Obuda kentinden gelen ekipte yer alan Tigi isimli köpeğin, depremin hemen ardından Hatay’a gelen Macar arama kurtarma ekibiyle birlikte çalışarak kurtardığı ortaya çıktı. 17 kişinin hayatı. Etkinlikte arama kurtarma köpeğine kahramanlık madalyası verildi.

Depremin ilk saatlerinden itibaren Hatay’a hareket eden Büyükçekmece Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi’nin köpeği Petra da Hatay’ın Defne ilçesinde yapılan arama kurtarma çalışmalarında 14 kişinin yerini tespit ederek kurtarılmalarına yardımcı oldu. canlı. Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün ve Obuda Belediye Başkanı Dr. Laszlo Öpücük tarafından “Kahramanlık Madalyası”.

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün şunları söyledi:

“Bu 2 cankurtaran Obuda Belediyesi’nin 22 kişilik kurtarma ekibi ve Büyükçekmece’nin 40 kişilik kurtarma ekibi insanüstü bir gayretle çalışırken en büyük desteği de bizden sadece su ve ekmek isteyen bu dostlarımızdan aldı. Alkışladık. , onlara da kahramanlık madalyası vereceğiz. Cesur yürek madalyasını takacağız.”

Obuda Belediye Başkanı Dr. Laszlo Kiss ayrıca şunları söyledi:

“Burada olmaktan çok mutluyum. Arkadaşım Gabriella Paraczki Hatay’da depremzedelerin kurtarılmasında aktif rol aldı. Bir diğer kadın adı da Tigi. O bir köpek ama çok yardım etti, birçok insanı kurtardı. Bir atasözü, zor zamanlarında arkadaşlarını tanırsın.”

Kaynak: ANKA / Kültür Sanat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu