Haber

İstanbul’un vagonlarını Ankara üretecek

İSTANBUL (İGFA) –İstanbul Büyükşehir Belediyesi, M4 Kadıköy-Sabiha Gökçen Havalimanı metro hattı filosunu 100 yeni araçla güçlendirmek için harekete geçti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Raylı Sistemler Daire Başkanlığı ile Bozankaya Kümesi arasında 11 Mayıs’ta süreçleri tamamlanan ihale kapsamında İBB Başkanı’nın şahitliğinde 100 yeni metro aracının üretilmesi için imzalar atıldı. Ekrem İmamoğlu. Emirgan Beyaz Köşk’te düzenlenen törende imzalar; Ortaya İBB Genel Sekreter Yardımcısı Pelin Alpkökin, Raylı Sistemler Daire Başkanı Ceyhun Avşar ve Bozankaya Kümelenmesi kurucusu ve firma sahibi Murat Bozankaya atıldı. Törende sırasıyla; Alpkökin, Bozankaya ve İmamoğlu konuşma yaptı.

“YATIRIMIMIZIN YÜZDE 40’TAN FAZLASINI RAYLI SİSTEMLERE AYRIYORUZ”

İmza töreninde konuşan İmamoğlu, ulaşımın İstanbullular için en kıymetli sorunlardan biri olduğunu vurguladı.

Büyükşehir Belediyesi’nin var olduğu günden bu yana bu sorunu çözmeye çalıştığının altını çizen Önder İmamoğlu, “Kent için sağlıklı bir zaman dilimi tasarlayıp öngörüler oluşturamazsanız sorunlar büyür ve elbette bunları biriktirdikten sonra çözüm kolay olmuyor. ” söz konusu. İstanbul için bu anlamda ilk analiz edilmesi gereken sorunun raylı sistemler olduğuna işaret eden İmamoğlu, “Bu bağlamda yatırımlarımızı artıran ve hızlandıran bir yönetim haline geldik. Nitekim dört yılda önemli bir yatırımı metrolarımıza aktardık, önemli bir kaynak aktardık. 2023 yatırım harcamamızın yüzde 40’tan fazlasını raylı sistemlere ayırdık. Yıllık metro üretim hızımız Pelin’in de az önce söylediği gibi gerçekten rekora doğru gidiyor. Rekor dediğimiz şeye aldanmayın. Bu bile maalesef İstanbul’a yetmeyecek diye düşünüyoruz” dedi.

M4 ve M10 hatlarında kullanılacak yeni araçların Ankara merkezli yerli bir firma tarafından üretileceği bilgisini paylaşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 4 yıllık görev süresinin 25- 25- yıllarına benzetilmesinden memnun olduğunu söyledi. iktidar kanadı tarafından yıllık dönem.

25 yılda üretilen bazı eserler ile bu 4 yılda sergilediği maharetleri karşılaştıran Önder İmamoğlu, “Biz şunu yaptık, siz bunu yaptınız” dedi. “Zamanınızı verimli ve verimli kullanırsanız, işinizi yaparsanız kıyaslanırsınız. Biz 4 yılda çok güzel işler başarmış bir yönetimiz.”

M10 Pendik-Sabiha Gökçen metro sınırının Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapıldığını hatırlatan İmamoğlu, “Normalde belediyenin kasasından 25-30 yılda Hazine hesabı düşülerek çekilen paralar, önceki verilere göre daha önce yapılmıştı. tadil edilen son genelge ile 11 ayda tarafımızdan alındı.” İmamoğlu, “İstanbul ile bakanlık arasında bu kesintilerin olabileceği yeni işler var ve olacak. Aynı şekilde bu tavrı gösterirlerse bu aşılamaz bir süreç olmaz” uyarısında bulundu.

haberputurge.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu