Haber

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları Konya ve Afyonkarahisar’da protesto edildi

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları Konya ve Afyonkarahisar’da protesto edildi.

Konya’daki çeşitli sivil toplum kuruluşlarına bağlı kadın platformu üyeleri Kılıçarslan Meydanı’nda oturma eylemi düzenledi.

Kadın ve çocuklardan oluşan grup, Filistin bayrakları ve İsrail karşıtı yazıların yer aldığı pankartlar taşıdı.

Oturma eyleminde konuşan Konya Sivil Kadın Platformu Lideri Hamide Baloğlu, dünyanın en verimli topraklarında ilk kez bu kadar vahşi bir katliamın yaşandığını söyledi.

Katliamları durdurmak için toplandıklarını belirten Baloğlu, “Dünya susabilir ama biz şerefli insanlar olarak sessiz kalamayız. Evde de dua edilebilirdi ama biz bir arada durmanın bereketine inandık. En büyük gayretimiz” samimi dualar Gazze ve özgür Filistin içindir.” dedi.

Afyonkarahisar

Afyonkarahisar’daki Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde (AKÜ) bazı öğrenci grupları ve vatandaşlar, cuma namazının ardından gıyabi cenaze namazı kıldırdı.

Namazın ardından toplanan grup, ellerinde Türk ve Filistin bayrakları ve pankartlarla tekbir getirerek sloganlar attı.

Namazın ardından AKU öğrenci grupları adına konuşan Selim Demirel, İsrail’in Müslümanlara yönelik davranışını protesto etmek için toplandıklarını söyledi.

Demirel, “Filistinli kardeşlerimizin direnişlerinde yalnız olmadıklarını duyurmak ve ‘Müslümanlar kardeştir’ ayetini somutlaştırmak için buradayız.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu