Haber

İsrail’in Gazze’ye saldırısında 51 kişi hayatını kaybetti

İsrail’in Gazze Şeridi’nin orta kesimlerindeki El Megazi Mülteci Kampı’na düzenlediği saldırıda çoğu kadın ve çocuk olmak üzere ölü sayısının 51’e çıktığı ve çok sayıda yaralının olduğu bildirildi.

Filistin’in resmi haber ajansı WAFA’da yer alan habere göre İsrail ordusu, Gazze’nin orta kesimlerindeki Megazi Mülteci Kampı’nda bulunan Seman ailesinin evini hedef aldı.

Saldırıda çoğu kadın ve çocuk olmak üzere 51 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda kişi de yaralandı.

İsrail ordusu ayrıca Endonezya Hastanesi çevresine en az 15 hava saldırısı düzenledi. Tel Ez-Zater bölgesinde su depolarının vurulması sonucu çevredeki evler sular altında kaldı.

İsrail ordusunun Gazze’nin batısında Ebu Hasira ailesinin evine saldırısı sonucu 5 kişinin cenazesi, sivil savunma ve çevredeki vatandaşların yardımıyla çöken konutun enkazından çıkarıldı.

Hastanelerin acil servisleri ağır yaralılarla dolu

Gazze Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref El Kudra, yaptığı açıklamada, Megazi Mülteci Kampı ve acil servisleri hedef alan “katliam” sonucunda çok sayıda kadın ve çocuğun da aralarında bulunduğu çok sayıda ölü ve yaralının bulunduğunu duyurdu. Hastanelerin tamamı ağır yaralılarla doldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu