Sağlık

HEP-SEN ve Sağlıkçılar-Sen’den Yüzde 2 Barajına Karşı İttifak Hamlesi!

Hemşireler ve Tüm Sağlık Çalışanları Sendikası (HEP-SEN) ile Sağlık Emekçileri Sendikası, 4688 Sayılı Kamu Çalışanları Sendikaları ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu kararları uyarınca kamu görevlileri sendikalarına uygulanan yüzde 2 barajına karşı güçlerini birleştirdi.

Sendikalara Açık Çağrı

Sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada, “Hareketimizin merkezi bugün önemli konuklarıyla sağlık ve sosyal iş kolundaki sorunları ve çözüm önerilerini görüştü. Sahanın sesine, sahanın inisiyatifine ve iradesine daha fazla sessiz kalamazdık. Sağlık çalışanlarının yoğun talepleri doğrultusunda HER ZAMAN SEN ve Sağlık Çalışanları Sendikası birleşme kararı aldı. Tüm bağımsız sendikalara çağrımızdır; Alanın sağlık emekçilerine yönelik talebine sessiz kalmayalım, birlik olalım” dedi.

Şimdi değilse ne zaman?

HEP-SEN Lideri Yunus Şimşek, “Sağlık ve sosyal iş kolunda faaliyet gösteren tüm sendikalara çağrımız: Sağlık çalışanlarının taleplerini duyalım ve birleşelim. Fedakar sağlık çalışanları bu kötü koşulları hak etmiyor. Tarla için emek için şimdi inisiyatif alma zamanı. Hep-Sen ve Sağlık Çalışanları Sendikası meşaleyi yaktı. Şimdi değilse ne zaman?” Sendikalara çağrıda bulundu. Sağlık Emekçileri Sendikası Genel Başkanı Menderes Özer, “Mücadelemiz sahanın sesini duyurmak, mücadelemiz tüm sağlık çalışanları içindir” dedi. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu