Haber

FETÖ Operasyonlarında 3 Bin 500 Gözaltı

İçişleri Bakan Yardımcısı Münir Karaloğlu, “7 Haziran itibarıyla yani son Cumhurbaşkanlığı kabinesi kurulduğundan, Sayın Ali Yerlikaya’nın İçişleri Bakanı olmasından bu yana devam eden FETÖ operasyonlarında yaklaşık 3 bin 500 gözaltı yaşandı. Bunlardan 786’sı tutuklandı. 775’i hakkında ise adli kontrol kararı verildi.” “FETÖ bitti diye düşünmeyin. Bitmedi. Temizlik devam ediyor” dedi.

İçişleri Bakan Yardımcısı Münir Karaloğlu, 15 Temmuz Derneği’nin bu yıl 7.’sini düzenlediği Klasik Şehit Aileleri Toplantısı’nda Türkiye’nin birçok ilini etkisi altına alan fırtına ve sağanak yağış nedeniyle yaşanan olumsuzluklar hakkında bilgi verdi.

‘FETÖ UYARISI: ‘BİTMEDİ, TEMİZLİK DEVAM EDİYOR’

15 Temmuz’un bu milletin yaşadığı en karanlık gecelerden biri olduğunu belirten Bakan Yardımcısı Karaloğlu, “Çok karanlık başlayan bir gecedir. O gece milletimiz, Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde hain terör örgütü FETÖ’nün girişimine karşı direnmiştir. 253 canımız şehitliğe yürüdü, 2 bin kişi daha Vatandaşlarımızın gazi olmasıyla bir güne, başka bir Türkiye’ye uyandık, Allah’a hamdolsun, bunları gerçekleştirmek için canlarını feda eden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. vatan topraklarına ve 15 Temmuz gecesi gözünü kırpmadan şehitliğe yürüyen tüm şehitlerimize şefaatlerini niyaz ediyoruz. Bizi muvaffak kılmasını niyaz ediyoruz. Değerli dostlar, ne yazık ki düşman her zaman dışarıdan gelmez. Maalesef. Bazen düşman, sizin paranızla, bizim hayırlarımızla, sizin zekatınızla, bizim fedakarlığımızla, sizin fedakarlığınızla içeriden gelir ve kökleri dışarıda, aklı dışarıda olan, yeşeren dini sömürerek büyür. Ne yazık ki ihanete uğruyoruz. FETÖ terör örgütünün 15 Temmuz gecesi girişimi de tam olarak böyle bir içeriden yapılan girişimdi. Rabbim bizleri kötülüklerden korusun. Ama ihanet uyumaz arkadaşlar. Sayın Cumhurbaşkanımız ne diyor, ‘Su uyur, FETÖ uyumaz. Su uyur, düşman uyumaz. Hepimizin uyanık olması gerekiyor. Uyanık kalması gerekiyor. Bakın, hâlâ fırsat bulurlarsa yeniden örgütlenirler. Yine devlete sızacaklar ve geçmişte yaptıkları ihanetin aynısını yapacaklar. Bunu nasıl biliyoruz? Operasyonlarımızdan biliyoruz. İçişleri Bakanlığı’na bakın, 7 Haziran itibarıyla, yani son Cumhurbaşkanlığı kabinesi kurulduğundan, Sayın Ali Yerlikaya’nın İçişleri Bakanı olmasından bugüne kadar devam eden FETÖ operasyonlarında 3 bin 500’e yakın gözaltı yaşandı. Bugün. Bunlardan 786’sı tutuklandı. Bunlardan 775’ine adli inceleme kararı verildi. FETÖ’nün bittiğini düşünmeyin. Bitmedi. Temizlik devam ediyor. Devlette saflık devam ediyor. Toplumda saflık devam ediyor. Tekrar yükselmelerini önlemek için önlemler devam edecek” dedi.

Karaloğlu, Gazze’de küçücük bir toprak parçasına sıkıştırılan 3 milyona yakın masum Müslümanın dünyanın gözü önünde katledildiğini ve soykırıma tabi tutulduğunu da belirterek, şöyle konuştu:

“Siyonist terör devleti İsrail, okulları, hastaneleri, ibadethaneleri, cami ve kiliseleri, toplumun kutsal saydığı ve girilmesi kesinlikle yasak olan her yeri bombalayarak, tüm insanlığın gözü önünde bir vahşet, soykırım gerçekleştirmiştir. Bebek, çocuk, kadın, yaşlı ayrımı yapmadan savaş hukukuna dokunuldu.Maalesef Gazze’de bir insanlık suçu işleniyor.Biz Müslümanlar olarak,Türk toplumu olarak bizzat elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Dünyaya bakıyoruz, Madrid’den Londra’ya, Paris’ten New York’a, dünya şehirlerindeki halklarda bir uyanış görüyoruz, artık insanlar bu vahşeti lanetlemeye başladı, ama biz hala bunu başarabilmiş değiliz. Devlet yönetimlerinde bir uyanış görüyoruz. Peki Sayın Cumhurbaşkanımız ne diyor? Allah ondan razı olsun. “Bütün dünya Filistin’i terk etse de biz Filistin’i terk etmeyeceğiz. Filistin’in yanında olmaya, Filistinlilerin yanında olmaya devam edeceğiz. ” Müslüman kardeşlerimizin yanındayız” diyor. “Bu bizim tarihi sorumluluğumuzdur. Bu bizim inanç sorumluluğumuzdur. Bunu yapmak zorundayız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu