Ekonomi

Evercore Dick’s Sporting Goods hisse senedi hedefini 240 dolara yükseltti

Evercore ISI, Cuma günü Dick’s Sporting Goods (NYSE:DKS) için görünümünü güncelledi ve fiyat hedefini 200 dolardan 240 dolara yükseltirken, Outperform notunu korudu. Firma kararını perakendecinin yeni House of Sport konseptinin etkileyici performansına dayandırdı. Bu girişim, başarılı pilot programların ardından şirket için bir büyüme itici gücü olarak önemli bir potansiyel göstermiştir.

House of Sport konsepti için ilk kez açıklanan gelir ve kâr rakamları, beklentileri aşarak Dick’s Sporting Goods’un güçlü dördüncü çeyrek sonuçlarını gölgede bıraktı. Şirket beklenenden daha iyi karşılaştırılabilir mağaza satışları, brüt kar marjı ve hisse başına kazanç bildirdi. Ayrıca, bir rakibin piyasa beklentilerinin altında kalmasından kısa bir süre sonra kaydedilen 2024 yılı için ilk tahminler sağlam ve fikir birliği tahminleriyle yakından uyumluydu.

House of Sport konsepti, henüz başlangıç aşamasında olmasına rağmen, gelirde önemli bir artışa dönüşebilecek erken bir başarı göstermiştir. 2027’ye kadar 75 ila 100 mağazanın hizmete girmesi planlandığında, yaklaşık 2,3 milyar dolarlık bir gelir artışı fırsatı olduğu tahmin ediliyor. Bu projeksiyon, şirketin en üst düzey büyüme algoritmasına yüzde 4 puanlık bir potansiyel eklemeye işaret ediyor ve özellikle de son altı yıldır durgun seyreden şirket dışı satışlar göz önüne alındığında dikkate değer.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu