Ekonomi

Erdoğan Türkiye’nin büyük planını açıkladı

Dünya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Soçi Zirvesi’ndeki görüşmelerini yakından takip etti.

Kritik görüşmenin ardından uçakta gazetecilere açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye-Rusya işbirliğiyle Trakya’da kurulması planlanan ‘Enerji Merkezi’ne ilişkin açıklamalarda bulundu.

“TÜRKİYE OLARAK FARKLI BİR PLAN SUNUYORUZ”

Erdoğan, Putin ile iktidar kolunu farklı bir konu olarak tartıştıklarını vurguladı. Türkiye olarak bu konuda farklı bir plan sunuyoruz. İstanbul’daki Finans Merkezimiz gibi doğalgazla ilgili bir merkez, Londra ve Hamburg’da da belirli işletmeler için kurulan merkezler kurma planımız var.“dedi.

Türkiye olarak bu konuda farklı bir plan sunuyoruz. İstanbul’daki Finans Merkezimiz gibi doğalgazla ilgili bir merkez, Londra ve Hamburg’da da belirli işletmeler için kurulan merkezler kurma planımız var. Bu planı Rusya ile görüşeceğiz. Ülkemizi Trakya’da sınırların ötesinde bir merkez haline getirmek istiyoruz. Bu merkezi sadece doğalgaz değil, enerji ve madenciliğe de hitap eden bir merkez olarak planlıyoruz. Hedefleri geniş olan bir merkez oluşturmak istiyoruz. Enerji, doğalgaz, madencilik gibi konularda bir şeyler yapmak isteyen herkesin bu merkeze gelmesini istiyoruz. Bu merkezi Ataşehir’deki Finans Merkezimizin bir bloğuna kurabiliriz. Finans ve paranın merkezinde bu işi organize edebiliriz.

haberdortdivan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu