Haber

Elon Musk’tan Biden’a ağır darbe: Bir daha oy vermeyeceğim

Dünyaca ünlü milyarder, Amerikan televizyon kanalı CNBC’de yayınlanan ve 2020 seçimlerinde mevcut ABD Başkanı Joe Biden’a oy verdiğini itiraf ettiği röportaja ilişkin değerlendirmesinde, şunları söyledi: Bu sefer Biden’a oy vereceğimi hayal edemiyorum“dedi.

Musk’ın favorisi Trump’ı destekleyecek

Sosyal medya üzerindeki büyük etkisi ile tanınan Musk, daha önce de Cumhuriyetçi aday adayıydı. Vivek RamaswamyGüvendiğini beyan etti.

Iowa’da Cumhuriyetçi Parti ön seçimlerini eski ABD Başkanı Donald Trump’ın rahatlıkla kazandığı bildirilirken, sonuçların netleşmesinin ardından basın toplantısı düzenleyen Ramaswamy, yarıştan çekildiğini ve Trump’a destek vereceğini duyurdu.

Florida Valisi Ron DeSantis, 2024 ABD başkanlık seçimleri adaylığından çekildiğini duyurdu.

DeSantis, sosyal medya platformu X’te paylaştığı açıklamada, Trump lehine yarıştan çekilme kararı aldığını kaydederek, şunları söyledi: Cumhuriyetçi seçmenlerin çoğunluğunun Donald Trump’a bir şans daha vermek istediği açık” söz konusu.

ABD başkanlık seçimlerinin 5 Kasım 2024’te yapılması planlanırken, anketler Cumhuriyetçi Parti önseçimlerinde açık favorinin Donald Trump olduğunu gösteriyor.

Trump’ın görevdeki Lider Joe Biden ile karşı karşıya gelmesi beklenirken, son anketlere göre Trump 2024’te kazanmak için iyi bir konumda.

5 Kasım’da yapılacak seçimlerde yarışı kazanacak aday, 20 Ocak 2025’te başkanlık koltuğuna oturacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu