Haber

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan Berat Kandili mesajı açıklaması

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Berat Kandili’nde yaptığı açıklamada, “Kendisi için istediği hayırları dileyebilen kemale erer, yetimin, yetimin, mazlumun imdadına koşana Allah yardım eder” dedi. yoksullar, mazlumlar ve mazlumlar.” sözlerini kullandı.

Erbaş, İslam aleminin Berat Kandilini tebrik etti.

Kurtuluş miti olan beratın güzel amel ve güzel ahlakla yaşamayı, aklı ve kalbi kirleten, hayatı mana ve gayesinden uzaklaştıran her şeyden Allah’a sığınmayı hatırlattığını belirten Erbaş, kalplerinin ve hayatlarının derinliklerine doğru hesap yolculukları yap, hallerini tefekkür et ve Allah’ı tefekkür et. Emir ve yasaklara karşı hassasiyetlerini gözden geçirmeleri gerektiğini vurguladı.

Erbaş, yaptığı açıklamada şu değerlendirmelerde bulundu:

“O’na ellerimizi, gönüllerimizi açalım ve halimizi Rabbimiz’e arz edelim. Bu geceyi tefekkür, zikir, ibadet, istiğfar, dua ve niyazlarla daha güzel bir hayatın başlangıcı yapalım. iman ve güzel ahlak, dünya ve ahirette saadete erer.” Allah’ın verdiği ömrü itaat ve teslimiyetle geçirenler kurtuluşa ererler. Günah ve kusurlarına içtenlikle tövbe edenler affedilir, sorumluluklarını hakkıyla yerine getirenler güven ve huzur bulur. Kendisi için istediği güzel şeyleri herkes için arayabilen mükemmelliğe ulaşır. Koşanlara Allah yardım eder.

Erbaş, mübarek günleri yaralı ve acılı yüreklerle idrak ederken, millet olarak büyük bir dayanışma ve iş birliği ile depremin yaralarını sarmaya çalıştıklarını ifade etti.

“Sevgili Peygamberimiz, ‘Müslüman kardeşinin bir ihtiyacını gideren, Allah’ta onun ihtiyacını giderir’ buyurarak Allah katında yardımlaşma ve dayanışmanın değerini vurgulamaktadır. Tıpkı organlarından biri hastalandığında bu acıyı uykusuzluk ve yüksek ateşle paylaşan bir beden gibi, birbirine merhamet ve şefkat göstermek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu