Ekonomi

Coinbase faydalardan çok zorluklarla karşı karşıya – CFRA Araştırması

Coinbase (NASDAQ: MADENİ PARA) CFRA Research tarafından Salı günü yayınlanan bir analiz raporunda Tut’tan Sat’a düşürüldü ve hisse başına fiyat hedefi önceki 109 Dolar’dan 54 Dolar’a düşürüldü.

Analistler, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun kuruluşa izin vermesinden bu yana COIN hisse fiyatının %14 ve hisse fiyatının %400 arttığı “2023’teki etkileyici ralliye” rağmen, yılın başından bu yana %25’lik bir artış öngörüyorlar. Spot Bitcoin borsada işlem gören fonların (ETF’ler) azaldığını gözlemledik.

Analistler, “İleriye dönük olarak, hisse senedi değerindeki potansiyel artışı etkileyen olumsuz faktörlerin şu anda 2023’ün ikinci yarısında mevcut olan olumlu faktörleri aştığını tahmin ediyoruz ve bunu finansal piyasalardaki yaygın heyecana ve Bitcoin fiyatlarındaki artışa atfediyoruz” dedi. .

“Bitcoin fiyatlarındaki artışlar genellikle COIN için ticaret hacimlerinin ve gelirlerinin artmasına yol açarken, spot Bitcoin ETF’lerinin piyasaya sürülmesinin daha fazla yatırımcının COIN platformu dışında kripto para yatırımları aramasına ve/veya COIN’i bu yeni, daha düşük maliyetli ETF.” “Bu durumun onları diğer şirketlerle rekabet edebilmek için komisyon ücretlerini düşürmeye zorlayabileceğini düşünüyoruz.”

CFRA ayrıca COIN için önemli yasal ve düzenleyici zorlukların devam ettiğine ve kripto para borsasının, kripto para varlıklarının “menkul kıymet” olarak kabul edilip edilmeyeceği konusunu tartışmak üzere ertesi gün SEC ile başka bir yasal duruşma yapmasının planlandığına inanıyor.

Şirket, Coinbase için 2023 yılı için varsayılan hisse başına zararını -0,98 $ seviyesinde tuttu ve 2024 yılı için varsayılan hisse başına zararı 0,68 $ artırarak -0,47 $’a çıkardı.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu