Haber

borsa ne zaman açılacak 8 Şubat borsasında devre kesici uygulandı!

Türkiye’yi sarsan depremin ardından borsada işlemler durdu. Değiştirme devre kesici uygulandı. Borsanın ne zaman açılacağı ve borsanın 8 Şubat’ta neden düştüğü merak ediliyor. Borsa İstanbul kısa sürede ağır kayıplar yaşadı. borsa ne zaman açılacak Borsa 8 Şubat’ta neden düştü? sorularına yanıt arıyor. borsa ne zaman açılacak 8 Şubat borsasında devre kesici uygulandı! Detaylar haberimizde…

BORSA NE ZAMAN AÇILACAK?

Türkiye’yi sarsan şokun ardından borsada işlemler durduruldu. Yapılan açıklamada, “Borsa Hisse Senedi Piyasamız ile Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasamızın hisse senedi ve hisse senedi endeks türev piyasalarında işlemlerin durdurulmasına karar verilmiştir” denildi.

Güne hafif düşüşle başlayan Borsa İstanbul kısa sürede ağır kayıplar verdi. Devreyi yüzde 5 seviyesinde kesen ve işlemleri geçici olarak durduran Borsa İstanbul, devre kesicinin kaldırılmasıyla saniyelerliğine yüzde 7 kayıp yaşamaya başladı ve ikinci devre kesici çalıştı.

8 ŞUBAT DEVRE KESİCİ UYGULANDI

Borsa İstanbul yönetimi yüzde 7’lik kaybın ardından işlemlerin durdurulduğunu açıkladı. Böylece BIST günü yüzde 7,09 düşüşle 4186 puandan kapattı. BİST’te 11 hisse yükselirken, 457 hisse düştü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu