Haber

Bornova Belediyesi İşçileri Ek Zam Talebi İle İşten Ayrıldı

Bornova Belediyesi’nin bazı birimlerinde çalışan işçiler, ek zam taleplerinin istedikleri oranda olmadığını belirterek işten ayrılma hamlesi yaptı.

Belediyeye ait park, temizlik ve bilim birimlerinde çalışan personel, Genel-İş Sendikası öncülüğünde Bornova Belediyesi önünde toplandı.

Sendika yetkilisi İrfan Kılıç yaptığı açıklamada, çalışanların geçen yıl kasım ayında imzaladıkları sözleşmede elde ettikleri hakların enflasyona yenik düştüğünü söyledi.

Mevcut sözleşmelerde 1 Kasım 2022’de taban ücret taban ücretin yüzde 70 üzerindeyken bugün bu oranın yüzde 15’e düştüğünü belirten Kılıç, “Yol, yemek, ikramiye derken 1 Temmuz itibari ile Aylık aldığımız diğer tüm kalemler hesaplandığında ise maaşımız 18 bin lira civarında.” Bu giydirilmiş maaşla ailemizin ulaşım giderlerine kadar ihtiyaçları var.” dedi.

Aldıkları fiyatlarla geçinemeyeceklerini belirten Kılıç, belediyenin ek zam taleplerine yüzde 30’luk artış teklifi sunduğunu ancak beklentilerinin karşılanmadığını, önerilen zammın aşılmasını beklediklerini ve yarı yarıya zam yaptıklarını sözlerine ekledi. günlük iş bırakma.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu