Yaşam

Ahmet Kaya’nın eşi Gülten Kaya Hayaloğlu, ‘Ahmet’in Türküsü’ filmi hakkında yasal işlem başlattıklarını açıkladı.

Merhum sanatçı Ahmet Kaya’nın eşi Gülten Kaya Hayaloğlu, 1 Mart’ta vizyona gireceği açıklanan “Ahmet’in Türküsü” filmiyle ilgili sessizliğini bozdu. Filmin vizyona girmemesi için hukuki süreç başlattıklarını açıklayan Kaya, şunları söyledi: , “Ahmet Kaya’nın kısa hayatının ağır ve hüzünlü hikâyesini barbarca araçsallaştıranlar, çöken kariyerlerini Ahmet Kaya adı üzerinden yeniden inşa etmeye çalışan kurnaz tüccarlardır.”

“FİLMİN YAYINLANMAMASI İÇİN YASAL İŞLEMLERİ BAŞLATTIK”

Gülten Kaya Hayaloğlu, 1 Mart’ta vizyona gireceği açıklanan “Ahmet’in Şarkısı” filminin vizyona girmemesi için yasal süreç başlattıklarını sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu.

“SEVGİLLERİNE KARŞI SAYGILILIK”

Gülten Kaya, yaptığı açıklamada, “24 yıl önce aramızdan ayrılan ve iradesini temsil ettiğimiz sanatçı Ahmet Kaya hakkında yapıldığı iddia edilen bu ticari projeye hiçbir zaman destek vermediğimizi kamuoyunun dikkatine sunmak isteriz. adını ‘film’ olarak adlandırmaktan utandığımız, sanatçının kendisine ve tüm hayranlarına saygısızlık olarak gördüğümüz bir olay.” Sanatçının sesini ya da herhangi bir eserini içermeyen ya da hayatıyla ilgili gerçek bir bilgi sağlayamayan bu ‘kurgusal’ aldatmacaya karşı hayranlarını dikkatli olmaları konusunda uyarmak isteriz. Sanatçının prestijini ve değerlerini yok sayıyor, sadece onun adı üzerinden maddi çıkar elde etmeye çalışıyor. “Ahmet Kaya’yı zorla vahşi bir piyasa çarkına ve ‘biyografik film’ çılgınlığına dahil etmek isteyen, onun fikirlerinden, duygularından, eserlerinden, sevgililerinden, ailesinden, çocuklarından ve ideallerinden yüz çeviren bu kişileri tanıyın” dedi.

“BU TİCARİ SÖMÜRÜCÜ ARAÇLARA GÜVENMEYİN”

Kaya, şöyle devam etti: “Sevgili Ahmet Kaya sevenler ve dinleyiciler, ‘Ahmet Kaya Filmi’ diye sizlere tanıtılan bu ticari istismar araçlarına aldırış etmeyin. Ahmet Kaya’nın kısa hayatının ağır ve hüzünlü hikâyesini barbarca araçsallaştıranlar, kurnaz tüccarlardır. Çöken mesleklerini Ahmet Kaya adıyla yeniden inşa etmeye çalışıyorlar.” Gerçek ve temel üzüntülerden uzak, arama motorlarından elde edilen bir parça yanlış bilgiden senaryolar üretecek kadar amatör olan ve sinema alanını giderek bayağılaştıran bu tüccarlar ve esnaflar çağına girdiğinde, Hayatın bütünüyle izleyiciye bu şekilde aktarılacağı filmin sonu mutlaka gelecek, gerçek bir Ahmet Kaya sineması mutlaka yapılacak ve o haber de sona erecek. “Bunu yine sizlerle ilk paylaşan biz olacağız” diye devam etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu