Haber

ABD’den 100. yıl mesajı! Dikkat çeken ifadeler

Blinken’in Dışişleri Bakanlığı internet sitesinde yer alan açıklaması: “Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılını kutlarken, Amerikan halkı adına Türkiye halkını en içten tebriklerimi sunuyorum. Bu 100 yıl boyunca Türkiye’nin giderek daha önemli bir küresel rol oynadığını gördük ve uluslarımız arasındaki dostluk giderek derinleşiyor.”Açıklamaya yer verildi.

“NATO İttifakımız bölgesel barış ve güvenliğin temelidir.” BENAçıklamada, Türkiye’nin Ukrayna’nın egemenliğine ve demokrasisine verdiği katkıya değinilerek, iki ülke arasında gelişen ticaret ve yatırımların “her iki tarafa da istihdam ve ekonomik fırsatlar sağladığı” belirtildi.

ABD ile Türkiye arasındaki akademik ve turistik ziyaretlerin iki halkı birbirine yakınlaştırdığı, iklim krizine temiz enerji çözümleri ile bilim, uzay ve teknoloji alanlarındaki karşılıklı işbirliğinin ilerleme için “umut verici yeni yollar ürettiği” vurgulandı. .

Açıklamada, “Bu tarihi vesileyle, sizlerle birlikte Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunu kutluyor, milletimize, bölgemize ve dünyaya fayda sağlayacak bir asırlık dostluk ve ittifakı sabırsızlıkla bekliyoruz.” Söylendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu