Haber

ABD’de silahlı saldırgan ölü bulundu

ABD’nin Maine eyaletinde 18 kişinin öldüğü, 13 kişinin yaralandığı silahlı saldırıyı gerçekleştiren Robert Card, dün ölü bulundu.

Yetkililere göre, Perşembe gününden bu yana ABD’nin Maine eyaletinde aranan silahlı saldırgan Robert Card, 18 kişiyi öldürdü, 13 kişiyi de yaraladı. Eyalet Valisi Janet Mills’in olayla ilgili yaptığı açıklamada, Robert Card’ın eyaletin Lizbon şehrinde yerel polise yardım etmek amacıyla federal güvenlik güçlerinin katıldığı arama çalışmaları sonucunda ölü bulunduğu belirtildi.

ARTIK BİR TEHDİT DEĞİL

Vali Mills, şüphelinin ölü bulunmasıyla ilgili şunları söyledi: “Bu akşam Maine Eyalet Polisi’nin Robert Card’ın cesedini Lizbon’da bulduğunu bildirmek için buradayım. Öldü. Lider Biden’ı aradım ve bu haberi kendisine ve ayrıca Senatöre bildirdim. Kral ve Senatör Collins, Temsilci Pingree ve ben de Temsilci Golden’a haber verdik.

Birçok Mainer’lı gibi ben de Robert Card’ın artık kimseye tehdit oluşturmadığını bilerek rahat bir nefes alıyorum. Bu duyguyu paylaşan pek çok kişinin olduğunu biliyorum. Onun vefatının bu trajedinin kurbanlarına hiçbir teselli getirmeyeceğini de biliyorum. “Bu arama sona ermiş olsa da kolluk kuvvetlerinin bu trajediyi tam olarak araştırmaya devam ettiğini biliyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu