Haber

81 ilden görüntüler yağıyor! Cumhuriyetin 100’üncü yılı yurt genelinde coşkuyla kutlanıyor

Cumhuriyetimizin 100’üncü kuruluş yılı yurt genelinde coşkuyla kutlanmaya devam ederken, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetin 100’üncü yıl kutlamaları kapsamında Düzce’de çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Kent merkezindeki Anıt Meydanı’nda düzenlenen etkinlikte Düzce Belediye Bandosu ve Mehter Takımı sahne aldı. Ellerinde Türk bayraklarıyla meydanı dolduran vatandaşlar, bando ve mehter takımının çaldığı marşlara eşlik etti.

Cumhuriyetin 100’üncü yılı dolayısıyla kent merkezindeki Anıt Meydanı’nda düzenlenen etkinlikte 100 dilek balonu da uçuruldu.

Ankara’nın Yenimahalle ilçesine bağlı Kardelen Mahallesi’nde, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetin 100’üncü yılı kutlamaları kapsamında mahalle sakinleri tarafından lazer gösterisi düzenlendi. Gösteriye vatandaşlar ilgi gösterdi.

Cumhuriyetin 100’üncü yılı kutlamaları kapsamında Muş’ta yüzlerce kişinin katılımıyla “Fener Alayı Yürüyüşü” düzenlendi.

Muş Valiliği ile uyum içerisinde belediye önünde toplanan kent sakinleri, Türk bayrakları ve meşaleler eşliğinde İstasyon Caddesi’nden eski Valilik binası önüne kadar yürüdü.

Kastamonu’da Cumhuriyetin 100’üncü yılı etkinlikleri kapsamında fener alayı düzenlendi. Valiliğin düzenlediği yürüyüş için Kışla Parkı’nda toplanan protokol ve vatandaşlar, yürüyüşler eşliğinde ellerinde fenerler ve Türk bayraklarıyla Cumhuriyet Meydanı’na yürüdü.

Cumhuriyetin 100’üncü yılı kutlamaları kapsamında Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde fener alayı düzenlendi.

Cumhuriyetin 100’üncü yılı kutlamaları kapsamında Gaziantep’in Nizip ilçesinde fener alayı düzenlendi. Çarşı Camii önünde toplanan grup, ellerinde dev Türk bayrakları, Atatürk fotoğrafları ve meşalelerle Millet Bahçesi’ne yürüdü.

Kutlamalar kapsamında Hatay’ın Dörtyol ilçesinde fener alayı düzenlendi. Vatandaşlar ellerinde meşaleler ve bayraklarla bir araya gelerek Çaylı Sokak’tan Atatürk Anıtı’na doğru yürüdü.

Erzincan’da Cumhuriyetin 100’üncü yılı etkinlikleri kapsamında binlerce vatandaş 600 metrelik Türk bayrağıyla yürüdü.

Cumhuriyetin 100’üncü yılı kutlamaları kapsamında Manisa’nın Kula ilçesinde 100 metre uzunluğunda Türk bayrağıyla yürüyüş düzenlendi.

Vatandaşlar, Kula Belediyesi Halk Oyunları ekibinin öncülüğünde Yunus Emre Kent Meydanı’nda zeybek oynadı.

Trabzon’da Cumhuriyetin 100’üncü yılı etkinlikleri kapsamında “Fener Alayı” yürüyüşü düzenlendi.

Kahramanmaraş Caddesi’nde toplanan vatandaşlar, ellerinde Türk bayrakları, Atatürk posterleri ve meşalelerle, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Bandosu eşliğinde Kent Meydanı’na yürüdü. Yürüyüş sırasında gençler de ellerinde dev Türk bayrağı taşıdı.

Mersin’de Cumhuriyetin kuruluşunun 100’üncü yılı dolayısıyla fener alayı düzenlendi. Valilik tarafından Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle düzenlenen etkinlik, Yenişehir ilçesi Adnan Menderes Bulvarı üzerindeki Mersin İdmanyurdu Meydanı’ndan başladı.

Katılımcıların ellerinde Türk bayrağı ve fenerlerle yürüdüğü etkinlikte 100 metrelik Türk bayrağı taşındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu